Powering a Greener Future to nasz program związany ze zrównoważonym rozwojem, realizowany w Europie i Afryce. Składa się z ośmiu konkretnych zobowiązań, z których wywiążemy się do 2030 roku.
Aby realizować nowe cele wyszczególnione w rozporządzeniu Unii Europejskiej w sprawie baterii, jeszcze bardziej zwiększamy nacisk na zbieranie zużytych baterii.
Duracell to branżowy lider pod względem dbałości o bezpieczeństwo dzieci – nasze pastylkowe baterie litowe są pokryte specjalną gorzką warstwą Bitrex® oraz mają naklejki ostrzegawcze i opakowanie z podwójnym blistrem.
Pragniemy skuteczniej docierać do interesariuszy oraz zwiększać ich zaangażowanie.
Nasze dążenie do produkowania baterii o zwiększonej żywotności przekłada się również na redukcję emisji dwutlenku węgla.
Firma Duracell postawiła sobie dwa konkretne cele dotyczące jednostek produkcyjnych i pakowniczych w Belgii.
Każdego roku zapraszamy interesariuszy do wzięcia udziału w naszej cyklicznej ankiecie dotyczącej istotnych kwestii. Pragniemy dowiedzieć się, które obszary są najważniejsze dla pracowników, klientów, dostawców, prawodawców, organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń. Kwestionariusz pomaga nam ustalić priorytety i przeznaczyć największą część zasobów – takich jak czas, pieniądze i energia – na dążenie ku zrównoważonej przyszłości dla działu firmy operującego w Europie i Afryce, partnerów oraz szerszej społeczności interesariuszy.
Zgodnie z wynikami ankiety na rok 2025 trzema najistotniejszymi kwestiami są odpowiednio:
Nowe rozporządzenie 2023/1542 w sprawie baterii i zużytych baterii jest ważnym elementem Europejskiego Zielonego Ładu – weszło w życie w sierpniu 2023 roku i ma być wdrażane etapami. Mając na celu promocję zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym, rozporządzenie obejmuje cały cykl życia baterii sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej – od etapu pozyskiwania surowców i projektowania po wytwarzanie, usuwanie i recykling. Dokument ten dotyczy wszystkich przenośnych baterii powszechnego użytku, a więc również produktów z naszego portfolio. Dowiedz się więcej.
Z biegiem lat coraz bardziej przyspieszamy realizację programu zrównoważonego rozwoju w Europie i Afryce. We wrześniu 2023 roku zakończyliśmy instalację ponad 8000 paneli słonecznych na dachu naszego centrum pakowniczo-logistycznego w Heist-op-den-Berg w Belgii. Ponadto nasze europejskie fabryki generują obecnie około 80% mniej dwutlenku węgla niż w roku 2014 – a na tym lista naszych starań się nie kończy.
Realizujemy projekt zmniejszenia ilości plastikowych opakowań baterii alkalicznych z 200 ton (dane z 2020 roku) do 13 ton (dane zakładane na 2025 rok). Wszystkie kartonowe opakowania produkowane są z materiałów pochodzących z recyklingu. Pozostałe surowce, takie jak stal, mangan lub cynk, są przetwarzane w celu ponownego wykorzystania.
Ponadto – w przypadku wytwarzanych w Belgii baterii AAA i AA Plus oraz baterii AAA i AA Optimum, a także w przypadku baterii 9V Plus – możemy poszczycić się certyfikatem Nordic Swan Ecolabel, czyli oznakowaniem ekologicznym, które otrzymać można wyłącznie po spełnieniu niezwykle surowych kryteriów.
W 2023 roku nawiązaliśmy wieloletnie partnerstwo z Europejską Akademią Pediatrii. W ramach wspólnej inicjatywy zwiększamy wśród rodziców i pracowników ochrony zdrowia świadomość ryzyka związanego z połknięciem baterii przez dzieci. Przygotowaliśmy odpowiednie infografiki i materiał wideo, a także zaangażowaliśmy się w rozmaite kampanie informacyjne prowadzone na obszarze Europy i Afryki. Ostatnio współpraca została przedłużona do 2027 roku. Dowiedz się więcej.
Wspólnie z Europejską Akademią Pediatrii rozpoczęliśmy kampanię #PowerSafely, której celem jest informowanie rodziców i pracowników służby zdrowia o ryzyku związanym z połknięciem baterii i związanych z tym środkach zapobiegawczych.