Cześć, jesteśmy

we-are-duracell-logo-white

Duracell jest wiodącym na świecie producentem baterii alkalicznych, baterii specjalistycznych i akumulatorków o wysokiej wydajności. Od czasu jej założenia na początku lat 40. XX wieku, firma stała się uznaną i zaufaną marką produkującą baterie kompaktowe i produkty o dłuższej żywotności. W centrum tego wszystkiego znajduje się Królik Duracell.

Duracell Bunny

Nasza Historia

Pokaż / ukryj

Lata 20 Początek naszej historii

Nasza historia zaczyna się na początku lat 20. XX wieku, w czasach innowacyjnego wynalazcy Samuela Rubena oraz pełnego zapału producenta wolframowych drutów żarnikowych – Philipa Rogersa Mallorego. Ruben przybył do firmy P.R. Mallorego w poszukiwaniu sprzętu potrzebnego do eksperymentu. Ruben i Mallory dostrzegli okazję dzięki połączeniu wynalazczego geniuszu Rubena i możliwości produkcyjnych Mallorego. Ich partnerstwo, które trwało aż do śmierci Mallorego w 1975 roku, utworzyło fundament dla Duracell International.

Pokaż / ukryj

Lata 60 Pierwsza bateria Duracell na Księżycu

Pierwsze baterie alkaliczne Duracell były sprzedawane pod marką Mallory. Te baterie nowej generacji zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Kodak i dostarczone do niej, aby pomóc zasilić jej bardzo energochłonny aparat Instamatic z wbudowaną lampą błyskową. W 1965 r. wprowadzono nazwę marki Duracell, wraz ze zwiększeniem nacisku na programy i produkty konsumenckie. Baterie były dostarczane bezpośrednio do firm Agfa, Kodak i Polaroid – producentów nowej generacji przenośnych urządzeń konsumenckich, takich jak magnetofony i krótkofalówki. W 1969 r. produkty Duracell wzięły udział w misji Apollo 11, będąc tym samym pierwszą baterią na Księżycu.

Pokaż / ukryj

Lata 70 Narodziny ikony

W 1971 roku firma Duracell wprowadziła powszechnie znane miedź i czerń jako kolory, które symbolizują przewodność, siłę i zaawansowaną technologię baterii. Baterie Duracell to pierwsze baterie reklamowane w telewizji, które szybko weszły do codziennego języka powszechnego za sprawą chwytliwego hasła reklamowego: „Żadna inna bateria nie wygląda jak ona. Żadna inna bateria nie działa tak długo jak ona”. W 1973 roku narodził się Królik Duracell. Agencja reklamowa Dancer, Fitzgerald and Sample z Nowego Jorku stworzyła pamiętną reklamę telewizyjną „królika z bębenkiem”. Od tego momentu Królik jest uosobieniem lepszej żywotności baterii Duracell w porównaniu do zwykłych baterii cynkowo-węglowych. Z biegiem lat postać królika ewoluowała od prostych zabawek do zabawnej i lubianej ikony marki Duracell, która dodaje jej ciepła i osobowości.

Pokaż / ukryj

2016 Stały dom w Berkshire Hathaway

Firma Berkshire Hathaway przejmuje Duracell. Duracell będzie kontynuować zrównoważony rozwój, wiodącą w branży innowacyjność i tworzenie długotrwałej wartości dla swoich klientów i konsumentów, aby stać się niekwestionowanym nr 1 na globalnym rynku producentów baterii.

Duracell ma największy udział w rynku baterii dla konsumentów i jest wiodącym producentem wysokiej jakości baterii alkalicznych, baterii specjalistycznych i akumulatorków. Od momentu wprowadzenia marki w 1965 roku firma stała się globalną ikoną dla klientów, znaną ze swojego zaangażowania w zapewnienie jakości, niezawodności oraz innowacyjności.

Duracell zatrudnia ponad 3300 osób na całym świecie i posiada swoje regionalne siedziby w USA, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji. 1 marca 2016 r. firma stała się na stałe częścią grupy Berkshire Hathaway.

Zasilanie urządzeń, które są najważniejsze dla konsumentów

Na całym świecie co sekundę sprzedawane są średnio 63 produkty Duracell, a coraz więcej urządzeń na rynku wymaga baterii. Dla klientów Królik Duracell i oznaczenie „miedzianym paskiem” są równoznaczne z bateriami. Staramy się bazować na tym atucie poprzez reagowanie na nowe obszary popytu.

Naszą ambicją jest, aby być pierwszym wyborem w przypadku zasilania urządzeń, które są najważniejsze dla konsumentów, a także osiągnąć długotrwałą wartość i sukces dla naszych partnerów.

Sukces dzięki innowacjom

Duracell ma bogatą historię innowacji poprzez nieustanny rozwój baterii, które są bardziej kompaktowe, wydajne, dają więcej energii i działają dłużej niż produkty konkurencji. Od 1940 roku, gdy założono podstawy pierwotnej firmy, Duracell było odpowiedzialne za wiele nowatorskich rozwiązań w branży, w tym za pierwsze alkaliczne baterie AA i AAA oraz pierwszą baterię guzikową do aparatów słuchowych. Baterie Duracell nawet jako pierwsze wylądowały na Księżycu i zasilały pierwszą bezprzewodową mysz Logitech, która znacznie ułatwia pracę przy komputerze.

Dążenie Duracell do innowacji trwa do dziś dzięki produktom takim jak Duracell Turbo Max, która jest naszą najlepszą i najbardziej wydajną baterią alkaliczną do wszystkich urządzeń. Znaczące inwestycje w badania i rozwój gwarantują, że ​produkty Duracell pozostają najbardziej zaufanymi bateriami do akcesoriów elektronicznych: od najnowszych, multifunkcyjnych, inteligentnych zabawek i konsol do gier wideo po przenośne technologie do szybkiego ładowania smartfonów.

Zapewnianie jakości i ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko

Jakość Duracell przewyższa wymagania norm ISO 9000 i określa najwyższą jakość surowców, rygorystyczne testy i kontrolę wydajności oraz wykorzystania energii. Każda bateria Duracell podlega kontroli jakości przed opuszczeniem fabryki, aby zapewnić maksymalną wydajność.

Unikalna technologia Duracell „POWERCHECK™” pozwala konsumentom błyskawicznie sprawdzić poziom naładowania baterii Duracell, dzięki czemu można ją jeszcze wykorzystać w innym urządzeniu o niższym zapotrzebowaniu na energię. W ten sposób powstaje wartość dla naszych konsumentów, co przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów. Od dziesięcioleci wysokiej jakości baterie alkaliczne Duracell nie zawierają metali ciężkich.

Wsparcie dla naszych partnerów

Duracell to najlepsza marka baterii, polecana przez największych światowych producentów urządzeń ze względu na jej wyjątkową i długotrwałą wydajność oraz wysoką jakość produktu dla konsumentów.

Kariera

Istnieje wiele powodów, dla których warto pracować w Duracell, najlepszej firmie produkującej baterie na świecie! Jako wiodący producent wydajnych baterii alkalicznych wierzymy we wspieranie rozwoju i nagradzanie dobrych wyników, więc dołącz do Duracell i pomóż nam nieustannie dostarczać niezawodne zasilanie!

Dowiedz się więcej