Prosimy interesariuszy, aby po zapoznaniu się z poniższymi pytaniami wskazali 5 najważniejszych dla siebie kwestii z listy.
Pytanie A: Które pięć kwestii jest dla Pana/Pani najistotniejszych?
Pytanie B: Które pięć kwestii powinno być najistotniejszych w kontekście rozpatrywania długofalowego wpływu firmy Duracell na środowisko i lokalne społeczności?
Skonsolidowane wyniki, tj. wyłonione najistotniejsze kwestie, zostaną przetworzone w macierz istotności, dzięki której będziemy mogli przeznaczyć największą część zasobów – takich jak czas, pieniądze i energia – na dążenie ku zrównoważonej przyszłości dla firmy, partnerów oraz szerszej społeczności interesariuszy. Rezultaty pozwolą nam także skuteczniej dotrzeć do interesariuszy oraz zwiększyć ich zaangażowanie na przestrzeni roku.
Lista istotnych kwestii
01. Recykling baterii i zarządzanie odpadami Pomoc w zbieraniu oraz ponownym przetwarzaniu baterii i opakowań poprzez użycie nadających się do recyklingu oraz pochodzących z recyklingu opakowań, a także poprzez obmyślanie nowych sposobów na wdrażanie pełnego modelu gospodarki o obiegu okrężnym w kontekście baterii.02. Donacje na akcje charytatywne Dary, środki pieniężne lub dobra przekazywane bezinteresownie (tj. bez czerpania korzyści finansowych) przez firmę Duracell organizacjom non profit, tak aby mogły one spełniać swoje cele.
03. Zmiany klimatyczne Globalne ocieplenie powodowane emisjami gazów cieplarnianych – w szczególności dwutlenku węgla – i skutkujące ekstremalnymi warunkami pogodowymi, wyższymi cenami surowców i energii elektrycznej oraz większą liczbą stosownych regulacji.
04. Zarządzanie korporacyjne Stosowanie wytycznych, praktyk i procesów biznesowych uczciwie i z poszanowaniem dla społeczeństwa – dzięki wdrażaniu środków takich jak plany antykorupcyjne czy korporacyjny kodeks etyczny.
05. Wpływ ekonomiczny Wpływ firmy Duracell na miejscową gospodarkę wywierany pod względem wynagrodzeń, podatków, płatności uiszczanych dostawcom i kontrahentom oraz pośredniego generowania zatrudnienia i inwestycji wśród lokalnych społeczności.
06. Edukacja i szkolenia Rola firmy Duracell w podnoszeniu jakości życia społeczności, zwłaszcza poprzez edukowanie młodych ludzi na temat konieczności działania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz korzyści z tego płynących.
07. Dobrobyt i zaangażowanie pracowników Przyciąganie i zatrzymywanie utalentowanych, zaangażowanych pracowników, dbanie o ich zdrowie i zadowolenie, a także zapewnianie im bezpiecznego, różnorodnego i inkluzywnego środowiska pracy.
08. Substancje niebezpieczne w produktach i procesach Szczególny nacisk kładziony przez firmę Duracell na standardy wewnętrzne dotyczące obchodzenia się z wszelkimi substancjami, mieszankami czy artykułami, które są łatwopalne lub wybuchowe, działają drażniąco lub żrąco na skórę, płuca i oczy bądź wykazują jakiekolwiek inne właściwości toksyczne.
09. Prawa człowieka Respektowanie praw człowieka oraz unikalnych potrzeb, poglądów i potencjału wszystkich pracowników, dostawców, interesariuszy oraz grup zagrożonych (takich jak dzieci).
10. Pozyskiwanie surowców w regionie i dystrybucja zgodna z założeniami zrównoważonego rozwoju Nabywanie i transportowanie produktów lub materiałów w ramach współpracy z dostawcami operującymi na konkretnym, ograniczonym obszarze oraz klientami wywierającymi najmniejszy wpływ na środowisko.
11. Jakość, żywotność i bezpieczeństwo produktów Oferowanie charakteryzujących się dużą żywotnością baterii najwyższej jakości dzięki ciągłemu rozwojowi i nieustannemu wprowadzaniu innowacji oraz niwelowaniu ryzyka w kontekście grup zagrożonych (np. spełnianie norm dotyczących bezpieczeństwa dzieci).
12. Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców Pozyskiwanie surowców, w szczególności kluczowych minerałów oraz substancji niebezpiecznych, zarządzając nimi z należytą starannością i w sposób odpowiedzialny oraz biorąc pod uwagę potencjalne ryzyko względem środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego.
13. Transparentność Raportowanie danych o działalności w kontekście środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG), tak aby firma mogła być transparentna w kwestii ryzyka, z którym się mierzy, i szans, które przed nią stoją.
14. Polityka „zero odpadów na wysypiska” Upewnianie się, że co najmniej 99% odpadów generowanych wskutek działalności firmy Duracell nie trafia na wysypiska, tj. stawianie na ponowne użycie lub przetworzenie materiałów bądź poddanie ich procesom kompostowania lub odzysku energii.
15. Inne:
… (proszę podać)