Najczęściej zadawane pytania

Masz pytanie? Wybierz odpowiednią kategorię aby uzyskać odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Duracell

Przechowywanie

Pokaż / ukryj

KIEDY NALEŻY WYJĄĆ BATERIE Z URZĄDZENIA?

Baterie należy usunąć z urządzenia, gdy:
  • urządzenie prawdopodobnie nie będzie użytkowane przez okres kilku miesięcy;
  • baterie są zużyte (aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom powodowanym wyciekiem z baterii);
  • lub urządzenie jest zasilane prądem elektrycznym z gniazdka.
Pokaż / ukryj

CO ZROBIĆ Z BATERIAMI, KTÓRE WYCIEKŁY W URZĄDZENIU?

Chociaż większość baterii zawiera substancje chemiczne, które nie wywołują reakcji w kontakcie ze skórą, należy traktować je jak każdy inny rodzaj chemikaliów. Mając do czynienia z substancjami chemicznymi wchodzącymi w skład baterii należy zawsze stosować odpowiednie środki ostrożności, a w szczególności unikać ich kontaktu z oczami i nie dopuścić do ich połknięcia. Jeżeli jednak do niego dojdzie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Pokaż / ukryj

CZY TEMPERATURA MA WPŁYW NA BATERIE?

Zalecamy przechowywanie baterii w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury mają ujemny wpływ na wydajność baterii. Należy unikać przechowywania urządzeń zasilanych bateriami w bardzo wysokich temperaturach. Nie zaleca się także przechowywania ich w lodówce.
Pokaż / ukryj

JAKI JEST WPŁYW BATERII DURACELL NA ŚRODOWISKO NATURALNE?

W 1993 r. dobrowolnie zrezygnowaliśmy ze stosowania rtęci z naszych bateriach. W skład naszych baterii alkalicznych wchodzą przede wszystkim stal, cynk i mangan, dzięki czemu nasze baterie nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia lub środowiska naturalnego, jeżeli korzysta się z nich i utylizuje zgodnie z instrukcją. Aby nasze produkty były jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska, dotychczas stosowane opakowania z PVC zastąpiliśmy nowymi, które są wykonane z kartonu i politereftalanu etylenu (PET) pochodzącego z recyklingu (rPET). Wspomniane rozwiązanie stanowi jedną z najlepszych obecnie dostępnych alternatyw dla PVC. Jako wiodący na świecie producent wysokiej jakości baterii alkalicznych dokładamy wszelkich starań, aby przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Staramy się projektować, produkować i dystrybuować baterie stosując metody ingerujące w środowisko naturalne w stopniu minimalnym. Bierzemy również udział w programie Call2Recycle, promującym bezpieczne i prawidłowe metody recyklingu i utylizacji baterii.
Pokaż / ukryj

JAK OCZYŚCIĆ KOMORĘ PO WYCIEKU Z BATERII?

Aby oczyścić urządzenie po wycieku z baterii, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami: Przenieś urządzenie do pomieszczenia z dobrą wentylacją. Załóż rękawice gumowe i okulary. Przy użyciu szczoteczki do zębów lub bawełnianego wacika, usuń wyciek elektrolitu ze styków elektrycznych. Sprawdź, czy urządzenie elektroniczne jest całkowicie suche zanim umieścisz w nim nowe baterie. Aby uniknąć tego rodzaju problemów w przyszłości, warto pozstępować zgodnie z następującymi zasadami: Nie należy stosować baterii różnych marek w tym samym urządzeniu jednocześnie. Należy wyjąć baterie z urządzenia, które nie jest używane. Aby usunąć wyciek z baterii alkalicznych, baterii NiCd i NiMH, należy wymieszać jedną łyżkę kwasu borowego z około 4 litrami wody lub przygotować mieszaninę octu lub soku z cytryny z wodą (w równych proporcjach, tzn. 1:1).
Pokaż / ukryj

CZY NALEŻY WYJĄĆ BATERIE Z URZĄDZENIA, KTÓRE NIE BĘDZIE UŻYWANE PRZEZ PEWIEN CZAS?

Tak. Wyjmij baterie z urządzenia, jeżeli nie zamierzasz korzystać z niego przez kilka miesięcy.
Pokaż / ukryj

CZY NALEŻY PRZECHOWYWAĆ AKUMULATORY W LODÓWCE LUB ZAMRAŻARCE?

Zalecamy przechowywanie baterii w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury mają ujemny wpływ na wydajność baterii. Należy unikać przechowywania urządzeń zasilanych bateriami w bardzo wysokiej temperaturze. Nie zaleca się także przechowywania ich w lodówce.
Pokaż / ukryj

Jak utylizować baterie?

Wszystkie baterie powinny być poddawane recyklingowi. Baterii nie powinno się wyrzucać razem z odpadami domowymi, ale zostawiać w punktach zbiórki baterii.
Duracell Duracell

Skontaktuj się z nami

Nie znalazłeś odpowiedzi? Kliknij i wyślij do nas wiadomość.

Skontaktuj się z nami